1398/10/04 08:02
آيين پويش همگاني كاشت نهال و بذر در شهر سبز مهاجران
آیین پویش همگانی کاشت نهال و بذر در شهر سبز مهاجران با حضور استاندار استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شازند ، سید علی آقازاده در آیین پویش همگانی کاشت نهال و بذر در شهر سبز مهاجران اظهار داشت: شهر مهاجران سرآمد شهرهای جدید کشور است مساحت این شهر هزار و ۱۰۰ هکتار و دارای ۱۷۰ هکتار فضای سبز است که با این تفاسیر می‌توان گفت فضای سرانه هر شهروند در شهر مهاجران ۸۰ مترمربع است و این در حالی است که میانگین کشوری برای هر شهروند بین ۱۸ تا ۲۰ مترمربع است.
وی افزود: میزان فضای سبز شهر مهاجران چهار برابر سرانه کشوری است.
استاندار مرکزی گفت: همچنین در راستای، کاهش آلودگی هوا، تلطیف هوا و توسعه فضای سبز، نهضت درختکاری از اواخر پاییز آغاز و تا ۱۵ اسفندماه تداوم داشته باشد.
آقازاده همچنین در خصوص اقدامات انتخابات مجلس خاطرنشان کرد: بر اساس ستاد انتخابات کشور، استان مرکزی در خصوص اقدامات هیأت‌های اجرایی و تأیید و رد صلاحیت‌ها منطبق با ضوابط قانونی عمل کرده و از استان‌های موفق کشور بوده است.
وی تصریح کرد: فرمانداران طی سه هفته گذشته با تشکیل هیأت های اجرایی توانستند بر اساس ضوابط و مستندات قانونی و با بی‌طرفی کامل، کار را به اتمام رسانند.
فرماندار شهرستان شازند نیز در این آیین گفت: در سال جاری تاکنون چهار آیین جنگلانه در راستای افزایش سرانه فضای سبز  و توجه ویژه به مباحث زیست‌محیطی در شهرستان شازند برگزار شده است.  

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved