1398/02/30 08:54
🔴🔴🔴اولين كارگروه تخصصي بانوان و خانواده شهرستان شازند
ولین کارگروه تخصصی بانوان و خانواده شهرستان شازند به ریاست فرماندار و با حضور مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی و جمعی از مسئولین در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شازند؛ اولین کارگروه تخصصی بانوان و خانواده شهرستان شازند به ریاست مهندس عرب فرماندار و با حضور خانم فرجی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی و جمعی از مسئولین در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

مدیر کل بانوان و خانواده استانداری مرکزی عنوان کرد:
شهرستان شازند رتبه دوم را در حوزه ی بانوان استان بدست آورد که این جایگاه مرهون مشارکت جمعی و هماهنگی خوب بین مدیران شهرستان بوده است .
وی افزود: سطح کمی و کیفی فعالیتهای بانوان شهرستان طی سال گذشته ارتقائ پیدا کرده است.
مهندس عرب فرماندار در اولین کارگروه تخصصی بانوان و خانواده شهرستان شازند اظهار داشت:

✅کسب رتبه ی دوم شهرستان در حوزه بانوان نشان از ظرفیت بالای حوزه ی بانوان در بخش های مختلف کاری دارد

✅اولویت کاری حوزه بانوان در سال ۹۸ شامل
◀️ اشتغال 
◀️افزایش نرخ مشارکت اقتصادی دختران تحصیلکرده و جوان 
◀️افزایش ازدواج و کاهش طلاق
◀️توسعه سازمانها ی مردم نهاد 
◀️افزایش مشارکت سیاسی است.

✅مهندس عرب در ادامه افزود: خوشبختانه با اطلاعاتی که دفتر اجتماعی استانداری اعلام‌ کرده و با توجه به اقدامات موثر سال گذشته حدود ۶ درصد در نرخ طلاق کاهش داشته ایم (تعداد ۴۱مورد طلاق نسبت به سال قبل کمتر شده است) که امیدواریم  اقدامات و برنامه های امسال نیز بهتر و بیشتر از سال گذشته ادامه پیدا کند.
✅فرماندار شهرستان شازند نقش کانون های بانوان و سازمانهای مردم نهاد را در توسعه ی کمی و کیفی فعالیتهای بانوان بسیار موثر دانست و بیان کرد: باید به این تشکل ها توجه ویژه ای داشت.

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved