1398/02/28 13:46
فرماندار از تصويب كليات واگذاري اراضي ۹۹ هكتاري موسوم به كوكبيه به شهرداري شازند خبر داد.
🔴 فرماندار شهرستان شازند: با حمایت استاندار محترم و کمیسیون امور زیربنایی استان، اراضی موسوم به کوکبیه تعیین تکلیف شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شازند؛ مهندس عرب در شامگاه چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه در نشستی که شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شازند نیز حضور داشتند از تصویب کلیات واگذاری ۹۹ هکتار از اراضی  موسوم به کوکبیه به شهرداری شازند در جلسه هفته گذشته کارگروه امور زیربنایی استان خبر داد.

✅ وی افزود: از آنجائیکه این طرح یکی از مطالبات جدی شهروندان و همچنین از تاکیدات مکرر استاندار محترم مرکزی بوده، لذا موضوع بصورت جدی در دستور کار مدیریت شهرستان شازند قرار گرفت.

✅ مهندس عرب ادامه داد: در همین راستا مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته تا کنون بحث تهیه سند برای این اراضی از طریق نقشه برداری بود که اسناد این اراضی تعیین تکلیف شد و بنام منابع طبیعی صادر گردید و پس از طی روال قانونی به اداره راه و شهرسازی منتقل شد. در ادامه با توجه به درخواست شهرداری شازند در خصوص ساماندهی این منطقه جلسات و کارگروه های مربوطه در فرمانداری برگزار و نهایتا در کمترین زمان ممکن و پیگیری های صورت گرفته موضوع در جلسه کارگروه امور زیر بنایی استان مطرح و مصوب گردید.

فرماندار شهرستان شازند عنوان کرد: دریاچه کوکبیه یک گنج پنهان در قلب شهرستان شازند است که  با توجه به موقعیت جغرافیایی و دسترسی آسان به این منطقه، این دریاچه می تواند نقش مهمی در توسعه گردشگری شهرستان و استان ایفا نماید.

در همین راستا شهرداری شازند می بایست طرح جامعی در خصوص ساماندهی این اراضی ، فضای سبز، تسطیح و آماده سازی، فنس کشی و ... این منطقه به راه و شهرسازی  ارائه و در اسرع وقت براساس این طرح تفاهم نامه مربوط را امضائ و عملیاتی نماید

مهندس عرب اظهار داشت: با توجه به ظرفیت گردشگری این منطقه موارد و اموراتی نظیر  احداث آلاچیق، مهیا کردن پارکینگ، کنترل ورودی و خروجی ها، آماده سازی و مناسب سازی جاده های دسترسی، آماده سازی انواع ورزشهای آبی و تفریحی و حتی ایجاد شهربازی، پارک، هتل، رستوران و...

را با کمک بخش خصوصی و سرمایه گذاران در بخش های مختلف می بایست پیش بینی و در طول زمان عملیاتی نمود.

ایشان اضافه کردند: در سال‌های گذشته نیز اقداماتی برای احیاءِ و ساماندهی این مجموعه انجام شده است، لیکن این بار با استفاده از راهنمایی ها و تجارب استاندار محترم و همکاری تمام  دستگاه های مربوطه از جمله معاونت عمرانی، منابع طبیعی ، راه و شهر سازی، امور آب و ...  و انجام کار کارشناسی و اقدامات قانونی لازم، برآن هستیم در راستای جذب گردشگر و توسعه منطقه این طرح را در چند فاز به اجرا در آوریم.

در ضمن برخی تهدیدها چون عدم مسئولیت ادارات مربوطه بالاخص در حوادث و اتفاقات را به نوعی رفع نماییم.

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved