Portal_background_image

فرماندار: حماسه 16 آذر سال 1332 ،با ارزش ترين نمونه حماسه رشادت دانشجويان آگاه اين سرزمين است

فرماندار شهرستان شازند در پیام تبریک سالگرد حماسه 16 آذر، روز دانشجو: حماسه 16 آذر سال 1332 ،با ارزش ترین نمونه و يکي از برگهاي ماندگار تاريخ ايران زمين، حماسه رشادت دانشجویان آگاه این سرزمین است که با ایستادگی و مقاومت، فریاد ضد استکباری ملت شریف ایران را به گوش جهانیان رساندند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شازند؛ صبح امروز سه شنبه 16 آذر ماه، غلامعباس میرزائی فرماندار در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، طی پیامی فرارسیدن سالگرد حماسه 16آذر، روز دانشجو را به جامعه علمی و دانشگاهی کشور و دانشجویان تبریک و تهنیت گفت.

متن پیام:

بسمه تعالی

در طول تاريخ ،دانشگاهيان به عنوان قشر فرهيخته سعي در حفظ استقلال دانشگاه ها و به تبع آن استقلال و سربلندي کشور داشته اند و هر گاه مانعي در اين راه ديده اند، در نقش موثری در آغاز حرکتهاي مردمي داشته اند.

بی شک، حماسه ضد استبدادی و استکبار ستیزی 16 آذر سال 1332، با ارزش ترین نمونه و يکي از برگهاي ماندگار تاريخ ايران زمين، حماسه رشادت دانشجویان آگاه این سرزمین است که با ایستادگی و مقاومت، فریاد ضد استکباری ملت شریف ایران را به گوش جهانیان رساندند.

16 آذر، گرامیداشت یاد و خاطره سه دانشجوي شهید دانشگاه تهران، شهیدان احمد قندچي، مهدی (آذر) شريعت رضوي و مصطفي بزرگ نيا است که در اعتراض به دخالتهاي امريكا و انگليس در امور ايران و سفر "ريچارد نيكسون" معاون رييس جمهوري امريكا به تهران، همراه ديگر دانشجويان بپاخاستند و سينه خود را آماج گلوله هاي رژيم پهلوي قرار دادند تا سندي ديگر از روح ميهن پرستي، آزادي خواهي و استقلال طلبي فرزندان اين مرزوبوم را براي هميشه در تاريخ ثبت كنند. 

اینجانب به عنوان نماینده دولت تدبیر و امید در شهرستان شازند، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حماسه 16 آذر، مقام شامخ دانشجو، این قشر فهیم جامعه که به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، امید آینده و ذخیره حیاتی کشور است را ارج نهاده و با تبریک این روز، امید آن دارم كه جامعه دانشگاهی کشور و دانشجویان عزیز، به مدد ایمان و اندیشه، همواره در توسعه ی ایران اسلامی موفق بوده و با ياري خداوند منان در برداشتن گام های مستحکم و مطمئن در مسیر اعتلاي نام ايران اسلامي در سطح جهان، کوشا و پویا باشند.

غلامعباس میرزائی

فرماندار شهرستان شازندمسئول روابط عمومی فرمانداری شهرستان شازند


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها