Portal_background_image

جلسه كميته فني به منظور پيگيري ورفع مشكلات احتمالي طرح‌هاي معرفي شده جهت استفاده ازتسهيلات صندوق توسعه ملي(سامانه كارا)

جلسه کمیته فنی به منظور پیگیری ورفع مشکلات احتمالی طرح‌های معرفی شده جهت استفاده ازتسهیلات صندوق توسعه ملی(سامانه کارا) به ریاست فرماندارو باحضورروسای ادارات ذیربط و بانک‌های عامل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شازند؛ صبح روز چهارشنبه 30 آبانماه، جلسه کمیته فنی به منظور پیگیری ورفع مشکلات احتمالی طرح‌های معرفی شده جهت استفاده ازتسهیلات صندوق توسعه ملی(سامانه کارا) به ریاست مصطفی عرب فرماندار و با حضورروسای ادارات ذیربط و بانک‌های عامل در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

عرب فرماندار شهرستان شازند در این جلسه ضمن تبریک ایام هفته وحدت اظهار داشت: از ضروریات اجرایی طرح اشتغال روستایی و فراگیر ٬ تاثیر گذاری و به نتیجه رسیدن تسهیلات و نهایتا اشتغال‌های  تعهد شده می باشد که مورد تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور محترم بوده است.
وی در ادامه گفت: برابر آمارهای موجود تا شهریورماه سالجاری میزان جذب و پرداخت تسهیلات اختصاص داده شده حدود ۵۵ میلیارد ریال بوده است، اما با تلاش ها و پیگیری بعمل آماده طی ۲ ماه اخیر بیش از حدود یکسال منتهی به شهریور ماه تسهیلات پرداخت شد بعبارتی میزان پرداخت به حدود۱۲۰ میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است، که با توجه به این رقم نیز هنوز هم در بین شهرستانهای استان رتبه خوبی نداریم و باید تلاش و همکاری و هم افزایی بیشتری شود تا بتوانیم این رتبه را نیز به سطح بالاتری برسانیم.
وی افزود: مهمترین رویکرد فرمانداری طی دوماه اخیر برگزاری منظم جلسات کمیته و خصوصا رصد یک به یک طرح ها با دعوت از بانکها و دستگاههای مربوطه و همچین متقاضیان بوده و این رویکرد باید در ادامه کار نیز موردتوجه همگان قرار گیرد.
فرماندار با اشاره به اینکه اولویت پیگیری پرداخت تسهیلات با طرحهای دارای اعتبار بالا می باشد افزود: پس از باز شدن سامانه کارا و فراهم شدن موقعیت ثبت نام دستگاه های اجرایی، بخشداری ها و دهیاری ها نسبت به اطلاع رسانی کافی به متقاضیان اقدام نمایند و همچنین کارشناسان دستگاه های اجرایی نسبت به انجام کارهای کارشناسی دقیق تر اقدام کنند.
مصطفي عرب ضمن تشکر از کمیته امداد حضرت امام (ره) و بانکهای مربوطه در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از منابع تبصره ۱۶ ؛ افزود: میبایست این روند با همکاری بیشتر بانکهای عامل  شهرستان ادامه یابد.
در پایان مقرر شد دستگاه های اجرایی و بانک‌های عامل با متقاضیان جلسات مشترک جهت رفع موانع پرداخت تسهیلات برگزار نمایند.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری شهرستان شازند


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها