Portal_background_image

جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان شازند

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان شازند به ریاست عرب فرماندار شهرستان شازند و با حضور ائمه جمعه شهرهای شازند و توره، دادستان شهرستان، بخشداران تابعه و تعدادی از مسئولین برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شازند؛ صبح امروز سه شنبه 6 آذرماه، جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان شازند به ریاست عرب فرماندار شهرستان شازند و با حضور ائمه جمعه شهرهای شازند و توره، دادستان شهرستان، بخشداران تابعه و تعدادی از مسئولین در محل سالن جلسات  فرمانداری  برگزار گردید.

در این جلسه فرماندار ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج به تمامی فعالین این حوزه  و تقدیر و تشکر از فعالیتهای و مشارکت دستگاهها در هفته مزبور ، جلسات شورای آموزش وپرورش را از جمله جلسات مهم و تاثیر گذار شهرستان دانسته  و درخصوص دستور کارهای جلسه مطالبی را ارائه نمودند.
وی درخصوص ورزش دانش آموزی در سطح مدارس و حتی ورزش دانشجویی در دانشگاههای شهرستان وضعیت شهرستان را مناسب ندانسته و بر  اهمیت  ارتقاء ورزش همگانی و همچنین ورزش قهرمانی و حرفه ای باتوجه به ورزش پایه یعنی مدارس و دانشگاه ها تاکید نمودند.
 وی خواستار تهیه آمار مقایسه ای وضعیت ورزش دانش آموزی شهرستان با استان بالاخص در میابقات اخیر استانی و ملی  شدند.
عرب فرماندار همچنین در خصوص آسیبهای اجتماعی حوزه مدارس از برقرار نبودن توازن بین اهداف جامعه و وسایل و امکانات بعنوان یکی از زمینه های بروز آسیب و اهمیت و توجه ویژه به حوزه آسیبها و طرح آنها را در کمیته های تخصصی ذیل کارگروه های فرهنگی و اجتماعی اشاره نموده و یکی از دلایل رشد آسیبها را بستر ایجاد شدن آنها در محله ها و مناطق و حاشیه شهرها و همچنین گروههای همسالان دانستند.
فرماندار شهرستان شازند توجه و الگوبرداری از دو مقوله فرهنگ اسلامی و فرهنگ اصیل ایرانی را دو راهکار اساسی جهت پیشگیری از آسیبهای اجتماعی دانستند و تشکیل سمن ها و مشارکت های مردمی را در راستای حل مشکلات و آسیبهای اجتماعی ضروری خوانده و خواستار همکاری و حمایت آنها از طرف ادارات و نهاد های دولتی شدند .
وی  بعنوان مثال به  انجمن های NA  در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد و مبارزه باآن اشاره و تاکید نمودند فعالیتهای بسیار خوب و راه گشایی در حل مسائل مربوط به آن داشته اند. 


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری شهرستان شازند


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها