Portal_background_image

جلسه ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي مشترك استان مركزي و شهرستان شازند

جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی مشترک استان مرکزی و شهرستان شازند به ریاست استاندار مرکزی و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری استان مرکزی، فرماندار، نماینده مردم شهرستان شازند در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شازند؛ صبح روز سه شنبه 11 تیرماه، جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی مشترک استان مرکزی و شهرستان شازند به ریاست دکتر آقازاده استاندار مرکزی و با حضور فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری استان مرکزی، مهندس عرب فرماندار، مهندس ابراهیمی نماینده مردم شهرستان شازند در مجلس شورای اسلامی، معاونین فرماندار، تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

سیدعلی آقازاده در نشست مشترک ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان مرکزی و شهرستان شازند، کاهش نرخ بیکاری در شهرستان شازند را از جمله برنامه‌های استانداری استان مرکزی عنوان کرد و خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های صنعتی، کشاورزی و گردشگری این شهرستان می‌توان از این ظرفیت‌ها در جهت افزایش رونق اقتصادی، افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در شهرستان استفاده کرد.
استاندار مرکزی گفت: ایجاد سایت بزرگ گردشگری در اراضی منطقه کوکبیه متشکل از شهر بازی، سالن‌های ورزشی و آبی در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار از جمله طرح‌های گردشگری در شهرستان شازند است که افزایش اشتغال زایی و در آمد را برای این شهرستان به همراه دارد.
آقازاده با یاد آوری حضور سرمایه گذار برای تولید بنزین و گازوئیل یورو ۵ از ضایعات نفتی در شهرستان شازند گفت: تسریع در جذب این سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری در این شهرستان، تا یک هزار نفر اشتغال به صورت مستقیم و یک هزار و ۲۰۰ نفر اشغال به صورت غیر مستقیم در شهرستان به همراه دارد.
وی افزود: ظرف مدت ۲ هفته آینده باید تشریفات واگذاری زمین مورد نیاز این سرمایه گذار انجام و زمین مورد نیاز این واحد صنعتی تا پایان تیر ماه در اختیار سرمایه گذار قرار گیرد.
استاندار مرکزی یاد آور شد: عملیات اجرایی ۲ پتروشیمی در شهرستان شازند در حال انجام است که با رفع مشکلات محیط زیستی و تأمین زمین، بهره برداری از مرحله نخست این واحدهای صنعتی تا پایان سال آینده آغاز می‌شود.
آقازاده گفت: بهره برداری از مرحله نخست این طرح تا پایان سال آینده، ۴۰۰ نفر اشتغال جدید در شهرستان شازند را به همراه دارد.
وی ادامه داد: اقدامات کارشناسی واگذاری کارخانه قند شازند در مراحل پایانی است و با بهره برداری مجدد از این طرح، زمینه اشتغال ۴۰۰ نفر در این کارخانه انجام شود.
استاندار مرکزی، پیگیری طرح توسعه نیروگاه شازند را از برنامه‌های استانداری این استان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه فروش نیروگاه این شهرستان متوقف شده، آغاز به کار مرحله دوم این نیروگاه برای دولت توجیه اقتصادی داشته و اکنون زیر ساخت‌های لازم برای ایجاد چهار تا پنج نیروگاه با ظرفیت یک هزار و ۲۰۰ مگاوات برق در این منطقه فراهم است.
آقازاده یاد آور شد: سه میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سطح کشور و ۲۸ هزار تن در استان مرکزی از گندمکاران خریداری شده و این میزان خرید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته برابر است.
وی ادامه داد: بر اساس پیش بینی‌های انجام شده، ۴۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان مرکزی و ۱۰ میلیون تن ازگندمکاران کشور خریداری شود.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری شهرستان شازند


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها