Portal_background_image

بازديد سرزده فرماندار از نيروگاه حرارتي شازند

عرب فرماندار به همراه سرپرست بخشداری مرکزی، نماینده سازمانهای مردم نهاد محیط زیستی، نماینده رسانه شهرستان و رئیس اداره محیط زیست از نیروگاه حرارتی شازند بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شازند؛ عصر روز جمعه ۲۵ آبانماه، مصطفی عرب فرماندار به همراه سرپرست بخشداری مرکزی، نماینده سازمانهای مردم نهاد محیط زیستی، نماینده رسانه شهرستان و رئیس اداره محیط زیست از نیروگاه حرارتی شازند بازدید کردند.

مصطفی عرب در حاشیه این بازدید گفت: در چند روز گذشته شرایط خاصی مربوط به نیروگاه شازند داشتیم که بخاطر استفاده از سوخت مازوت بود.
🔹کارشناسان محیط زیست بررسی ها و نمونه گیری های لازم را از ۴ واحد نیروگاه انجام دادند که گزارش آن فردا  آماده می شودتا میزان استفاده از سوخت مازوت که پیش بینی می شود نیمی از سوخت نیروگاه باشد، مشخص شود و گزارش دراختیار مراجع مربوطه ازجمله استاندار٬اداره کل حفاظت محیط زیست٬ دادستانی و همچنان تشکلهای زیست محیطی قرار خواهد گرفت. 
🔹آنچه از اهمیت بالایی برخوردار است، سلامت و امنیت مردم است و به هیچ وجه ازسلامت و امنیت مردم گذشت نخواهیم کرد.
🔹مجموعه نیروگاه، مشکلات و دغدغه هایی در خصوص سوخت دارندکه بخشی از آن مربوط به خارج استان و  گاز هست که در حال پیگیری است تا در روزهای آینده مرتفع شود، اما بخشی از این مشکلات در اختیار نیروگاه است که باید مدیریت شود.
🔹وی افزود ملاک و سیاست اصلی ما در بحث سوخت نیروگاه مصوبه و تاکید ریاست محترم جمهوری است و آنهم استفاده کامل از گاز است که خوشبختانه در دولت تدبیروامید تاکنون بیش از ۹۸ درصد سوخت نیروگاه گاز بوده است و باید همین رویه ادامه یابد. 
🔹درحال حاضر و  بر اساس شاخصهای آلایندگی شهرستان خوشبختانه در شرایط خاص و اضطرار نیست ولی باید ارزیابی و پایش های محیط زیست مرتبا انجام تا درصورت اضطرار اقدامات لازم انجام دهیم.
🔹یا باید اصل صنعت را نپذیریم یا اگر پذیرفتیم، فی نفسه برخی تبعات را بدنبال دارد بعبارتی صنعت ذاتا آلاینده است؛ اما مردم نامحرم نیستند و صنایع باید در همه زمینه ها از جمله در زمینه مصرف آب نیز شفاف سازی کنند.
در حوزه مصرف آب صنایع میتوان از ظرفیت فاضلاب استفاده کرد که بسیاری از چاه های آب صنایع از دایره مصرف خارج می شوند.
🔹وی  گفت: باتوجه به اهمیت موضوع و احترام به افکار عمومی در این بازدیدسرزده نماینده تشکلهای زیست محیطی و خبرنگاران نیز حضور داشتند

🔹وی درپایان تاکید کرد صنایع و واحدهای تولیدی میبایست نسبت به مسولیت اجتماعی شان توجه بیشتری داشته باشند و درمسایل اجتماعی٬ فرهنگی٬ زیست محیطی٬ بهداشت و سلامت جامعه ورود بیشتر و جدی تری داشته باشند که تاکنون متاسفانه این ورود اندک بوده است


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری شهرستان شازند


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها